Slovensko sa zahalilo do tmy po dvoch smutných správach. V priebehu posledných dní sa musíme rozlúčiť hneď s dvoma žurnalistami, ktorí sa venovali predovšetkým regionálnemu spravodajstvu. Pre novinársku obec ide o veľkú stratu.

Novinár Július Kupsák zomrel 12. augusta vo veku 77 rokov, pričom posledná rozlúčka sa konala na druhý deň v Košiciach. Dlhé roky pracoval pre regionálny denník Korzár a jeho úryvky z článkov dokonca citoval aj americký denník Los Angeles Times. ,,V nebi už majú nášho džentlmena s usmievavými očami pod hrubými okuliarmi a s čokoládovými rukami. Bol rád strojcom pohody najmä v náročných dňoch. Odpočívaj v pokoji, Julko,“ napísala jeho kolegyňa Ľubica Tomková na sociálnej sieti.

O pár dní neskôr prišla ďalšia rana pre regionálne spravodajstvo, keďže vo veku 52 rokov zomrel Roman Ocelník. Bol dlhoročným poslancom mestského zastupiteľstva v Rožňave, a predovšetkým bol vydavateľom regionálnych novín Informátor. Mesto Rožňava sa rozhodlo sprístupniť kondolenčnú listinu vo vestibule mestského úradu pre každého, kto by chcel zanechať na pamiatku pár milých slov.

Július Kupsák (†77)

Roman Ocelník (†52)

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, kosice.korzar.sme.sk, ocelnik.sk  |  Foto: FB/Roman Ocelník, kosice.korzar.sme.sk, Pixabay