Igor Matovič je ako nový slovenský premiér, ktorý navyše zasadol do pomyselného kresla v čase vypuknutia koronavírusovej pandémie, vyťažený. Ako vyšlo na povrch, dokonca sa mu nepodarilo splniť sľub, ktorý dal manželke a rodine.

Funkcia premiéra je organizačne aj časovo mimoriadne náročná a svoje o tom vie už aj Igor Matovič. Ako prezradil v nedávnom rozhovore, od začiatku roka 2020 spáva približne 6 hodín denne a takmer všetok čas venuje len práci. Jeho neprítomnosť doma tak musí nahrádzať manželka Pavlína, na ktorej teraz ostala všetka práca okolo rodiny a výchovy dvoch dcér.

Od volieb som jej absolútne nič nepomohol a už to nie je pekné. Doma je to úplne všetko na nej,” priznáva Matovič pre Plusku. Len nedávno mu pritom napísala žiadostivá fanynka, ktorá pridala na záver vtipný odkaz. Premiér si tak v posledných mesiacoch nájde len pár minút pre rodinu, keď dorazí domov vo večerných hodinách. “Stihnem ešte prehodiť slovo s manželkou a dcéram dať krížik na čelo a pusu na dobrú noc,” dodáva.

O nejakej kríze však podľa neho nemôže byť ani reči a manželku označil za sväticu, keďže s ním vydržala 20 rokov. “Pavlínka, keď raz zomrie, lebo všetci zomrieme, pôjde rovno do neba,” šokuje Matovič, podľa ktorého požiada Svätý Peter pred nebeskou bránou všetkých ostatných, aby jej utvorili koridor. Zlepšenie rodinnej situácie však očakáva premiér po utíchnutí pandémie, keď bude môcť konečne splniť sľub, ktorý rodine dal. Tým malo byť trávenie času s rodinou aspoň jeden víkend v mesiaci, hoci to politikovi povinnosti zatiaľ ani raz nedovolili.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YouTube/SME