Filmový svet zaľahol do smútku. Po tragickej nehode v hlavnom meste obletela Slovensko ďalšia tragická správa. O život prišla slovenská herečka Táňa Hrivnáková vo veku †74 rokov. Česť jej pamiatke!

Táňu Hrivnákovú si ľudia pamätajú najmä z bábkovej relácie MA-TEL-KO (1973), kde sprevádzala rodinnú postavičku “Drobčeka”. Okrem toho sa objavila vo filme Tri nevesty (1982) či rozprávkach ako Miško Drotár a naozajstná princezná (1980) či Dievča s blankytnými očami (1977).

O jej tragickom odchode informovala verejnoprávna televízia na sociálnej sieti. „RTVS so zármutkom prijala správu o úmrtí herečky Táne Hrivnákovej. Jej osobnosť si pripomenieme v stredu 5. októbra predpoludním od 10.20 na Dvojke v rozprávke Zlatá runa, v ktorej stvárnila hlavnú úlohu. Česť jej pamiatke,” uvádza sa v smútočnom oznámení.

Slovenská herečka mala prísť o život v dôsledku nehody, spomína sa tragická zrážka s vlakom. Túto informáciu pre portál Netky.sk potvrdila jej bývalá umelecká kolegyňa Elena Petrovická a slová smútku si neodpustil ani herečkin bývalý žiak Martin Klinčúch. „Budete mi chýbať, pani profesorka,” rozlúčil sa na sociálnej sieti. Nech odpočíva v pokoji!

Zdroj: Netky.sk l Foto: Facebook/Dvojka, Instagram/m_klincuch, csfd.sk