Pandémia koronavírusu zasiahla aj kráľovskú rodinu, ktorá musela výrazne obmedziť kontakt s verejnosťou a zrušiť plánované akcie. Najväčšiu zmenu však pocítila kráľovná Alžbeta II., ktorá z bezpečnostných dôvodov už pred časom opustila Buckinghamský palác. Prišla však ďalšia tvrdá rana.

Veľká Británia eviduje k 13. máju v dôsledku koronavírusu viac ako 226-tisíc nakazených a takmer 33-tisíc mŕtvych. Kráľovná Alžbeta II. (94) sa tak presunula na hrad Windsor, kde sa nachádza už dlhé dva mesiace. Nakoľko patrí k mimoriadne ohrozenej seniorskej skupine, je zrejmé, že od svojej rodiny, poddaných, a taktiež kráľovských povinností bude odlúčená už do konca svojho života. Vakcína proti ochoreniu COVID-19 je v nedohľadne a stále nie je jasné, ako dlho bude pandémia sužovať svet.

Kráľovná Alžbeta II. je rada v spoločnosti

K plneniu povinností kráľovnej sa vyjadril aj jej dlhoročný životopisec Andrew Morton, ktorý si myslí, že zostane v domácej izolácií už natrvalo. ,,Je to nesmierne smutné, ale nevidím ako reálne, že by sa kráľovná vrátila k svojej obvyklej práci. COVID-19 len tak neodíde a bude s nami mesiace, ak nie roky. Pre kráľovnú by bolo príliš riskantné znova sa stýkať s ľuďmi,“ uviedol pre denník thesun.co.uk.

Vyjadrenie od uznávaného odborníka kráľovskej rodiny veľmi zasiahlo fanúšikov, s ktorými sa vládnuca panovníčka veľmi rada stretávala. S verejnosťou tak bude komunikovať aspoň prostredníctvom videonahrávok. Rovnaké opatrenia zrejme bude musieť znášať aj jej manžel, 98-ročný princ Philip.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thesun.co.uk  |  Foto: YT/Daily News, Twitter