Z českej kinematografie dorazili veľmi smutné správy. Komplikáciám v dôsledku koronavírusu podľahla známa scenáristka, v ktorej filme si zahral Bolek Polívka spolu s Veronikou Žilkovou.

Koronavírus usmrtil v Čechách už 166 ľudí, no oveľa agresívnejšie vyčíňa v americkom New Yorku, kde mu podľahlo vyše 11-tisíc obetí. A práve vo svetovej metropole poslednýkrát vydýchla známa česká tvár filmu Milena Jelínková. 85-ročná scenáristka zomrela na komplikácie spojené s koronavírusom, o čom informoval na sociálnej sieti český režisér Jan Hřebejk.

Zlá správa z NY. Martina Formanová mi práve napísala, že na komplikácie s koronavírusom dnes zomrela Milena Jelínek,” uviedol spolu s fotkou, na ktorej sedia obidve dámy spoločne za jedným stolom. Správy potvrdila na sociálnej sieti aj Filmová a televizní fakulta FAMU.

Práve tu absolvovala scenáristka svoje štúdium, no v roku 1961 napokon emigrovala do USA, kde žila až do svojej smrti. Na Columbijskej univerzite vyučovala celé roky scenáristiku a v našich končinách sa preslávila najmä filmom Zapomenuté svetlo z roku 1996. V dráme z obdobia 80-tych rokov si zahral Bolek Polívka a Veronika Žilková, pričom film získal ocenenie Český lev v troch kategóriách. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Twitter/Jan Hřebejk │ Foto: Facebook/FAMU – Filmová a televizní fakulta AMU