Zo sveta českého filmového priemyslu dorazila ďalšia smutná správa. Len prednedávnom pritom oplakali obľúbené tváre ako Dara Rolins či Simona Krainová smrť svojho kamaráta a DJ-a. Najnovšie však odišiel na večný odpočinok herec a brat ešte známejšieho umelca. 

Vo veku 84 rokov zomrel podľa CNN Prima český herec Jaroslav Vízner. Smutnú správu zvestovala fanúšikom na sociálnej sieti aj jeho dcéra Veronika. “Také krásne spomienky. Teraz ste obaja tam hore a ja som stále tu. Nikdy na teba nezabudnem. Zbohom ocko. Viem, že je ti tam fajn,” odkázala milovanému rodičovi dojímavé slová. Herec by pritom v pondelok oslávil svoje 85. narodeniny.

Vízner sa stal slávnym predovšetkým v 60. rokoch, kedy stvárnil role vo viac ako desiatke filmov československej produkcie. Objavil sa napríklad v snímkach Život bez gitary, Obraz či Krištáľová noc. Podieľal sa však aj na známych zahraničných filmoch ako Van Helsing, Hannibal – Zrodenie či Edith Piaf v roku 2007.  Po augustovej okupácii v roku 1968 pritom musel emigrovať do Švajčiarska. Ešte slávnejším je však medzi českými divákmi jeho brat Oldřich Vízner, ktorý si zahral napríklad v seriáli Arabela.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cnn.iprima.cz, FB/Berenice V.V. │ Foto: YT/Český rozhlas Dvojka