Československá hudobná scéna prišla o jeden zo svojich najväčších klenotov. Ako informoval denník Blesk, vo veku 80 rokov navždy odišla speváčka Eva Pilarová, ktorá podľahla dlhodobému ochoreniu.

Eva Pilarová, ktorá pôsobila na českej hudobnej scéne desiatky rokov, patrila k zlatej ére domácich hudobných osobností. Speváčka sa venovala hudbe od svojho útleho detstva, pričom kariéru začínala v detskom zbore Československého rozhlasu v Brne. Po vyštudovaní hospodárskej strednej školy sa začala venovať štúdiu na brnianskej Janáčkovej akadémii múzických umení, avšak to po roku ukončila.

Započala totiž spoluprácu s pražským divadlom Semafor a od tohto momentu spolupracovala s množstvom významných osobností. Eva naspievala nesmrteľné hity s Jiřím Suchým, Waldemarom Matuškom, Karlom Gottom, pričom sa štyrikrát stala zlatou slávicou Československa.

Trikrát vydatá umelkyňa, ktorá má z prvého manželstva syna Milana, bola v posledných mesiacoch pripútaná na lôžko. V roku 2018 si totiž pri páde zlomila rameno a stehennú kosť. Po dlhodobej liečbe a reoperácii sa v októbri 2019 podrobila zákroku obličky, avšak prejavili sa u nej problémy s lymfou.

Napriek starostlivosti lekárov i príbuzných napokon skonala za prítomnosti manžela Jana Kolomazníka na zlyhanie obliečiek. „O smrti sme spolu nikdy nehovorili. Ale bola silne veriaca a chodila do strahovského kostola, ktorý je blízko nášho bydliska. Až to bude možné usporiadam omšu,“ povedal zdrvený vdovec pre český Blesk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz | Foto | Video: YouTube