Svetoznámy spevák, ktorý má na konte okrem iných aj legendárny a notoricky známy hit, v utorok odišiel do hudobného neba. Smutnú správu potvrdila jeho rodina so slovami, že poslednýkrát vydýchol vo svojom dome za prirodzených okolností.

Z hudobného sveta dorazila smutná správa. Populárny americký spevák rokov minulých Johnny Nash v utorok poslednýkrát vydýchol vo svojom dome. Informáciu potvrdil podľa BBC jeho syn, ktorý uviedol, že Nash umrel vo veku 80 rokov prirodzenou smrťou.

Spevák inklinoval k štýlu Reaggae a najviac sa vo svete preslávil obľúbeným hitom I Can See Clearly Now, ktorý často využívajú aj tvorcovia filmov. Dokopy sa predalo viac ako milión kópií hitu a v roku 1972 sa zaradil do Top 100 Billboard. K spievaniu sa pritom dostal ešte ako dieťa, pričom debutoval v roku 1957 piesňou Teenager Sings the Blues. Rodák z Houstonu vydal v roku 1975 aj hit Tears on My Pillow.

Na sociálnych sieťach sa pritom hromadia kondolencie ďalších svetových hudobníkov, ako aj hudobných portálov či ľudí, ktorí Johnna poznali, alebo s ním spolupracovali. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://www.youtube.com/watch?v=NkwJ-g0iJ6w

Zdroj: bbc.com │ Foto: YouTube