Zo sveta športu zaskočila fanúšikov veľmi smutná správa. Vo veku 68 rokov zomrel seniorský majster sveta bojových umení, majster Európy v kategórii 45+, kouč i tréner. Okrem toho, že už nevyhrá žiadnu trofej, prišla mladá generácia aj o skúseného učiteľa.

Vo veku 68 rokov zomrel známy český športovec a tréner Jiří Hrabal. Karatista získal počas svojej kariéry množstvo významných titulov. Bol držiteľom siedmeho danu, shihan, ako aj seniorský majster sveta bojových umení, keď pred tromi rokmi získal titul v kategórii 65+ na medzinárodnom šampionáte.

V roku 1979 sa stal prvým majstrom republiky a v roku 2001 získal titul majstra Európy v kategórii 45+. Následne až do posledných dní pôsobil v havířovskom klube ako tréner a kouč, pričom vychovával ďalšiu generáciu športovcov, ktorým odovzdával svoje dlhoročné skúsenosti.

Práve jeho domovský karate klub zvestoval správu na sociálnej sieti: “S hlbokým zármutkom, hlbokou bolesťou v srdciach oznamujeme, že náš tatko, kamarát, kamoš, tréner, kouč…. Jirko Hrabal “shihan” pokračuje vo svojej ceste karate už mimo svetskú realitu. Jirko, navždy zostaneš hlboko v našich srdciach,” odkázali majstrovi do neba. Slovensko zas zarmútila smrť mladého majstra v kulturistike, ktorý sa utopil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Karate Havířov, YT/Zdravá Tráva