Hudobná scéna je opäť chudobnejšia o jedného významného speváka a priekopníka obľúbeného žánru. Po vážnych a dlhoročných zdravotných ťažkostiach odišiel vo veku 87 rokov.

Skutočný priekopník Rock’n’Rollu a skvelý spevák Little Richard umrel vo veku 87 rokov po dlhoročných zdravotných problémoch. Smutnú správu potvrdil pre časopis Rolling Stones jeho syn Danny so slovami, že príčina smrti je neznáma.

Spevák s vlastným menom Richard Penniman odštartoval svoju kariéru v 40-tych rokoch, no skutočný úspech prišiel až v roku 1955, keď vydali hity ako Tutti Frutti, Long Tall Sally, Rip It Up, The Girl Can’t Help It, Good Golly, Miss Molly či Lucille. Richard mal pri vystúpeniach nezameniteľný štýl s namaľovanými očami, veľkým három a netajil sa voyerizmom, kedy nechával na zadnom sedadle auta oddávať sa láske dvoch mužov, pričom on sa prizeral.

Za oplzlé správanie bol pritom niekoľkokrát zatknutý. Aj v najväčšom hite Tutti Frutti spieva o se*e so slovami “Ak to nejde, nesil to, môžeš to premastiť, uľahči si to.” V roku 1958 ale dostal vnuknutie a po radikálnej premene sa z neho stal kňaz, hoci sa o štyri roky neskôr vrátil k hudbe. Odvtedy zvádzal vnútorný boj so svojimi pokušeniami. K jeho obdivovateľom patrili aj Beatles či AC/DC. “Odpočívaj v pokoji, Richard bol skutočný kráľ,” odkázal mu do neba člen kapely Kelvin Holly.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://www.youtube.com/watch?v=LVIttmFAzek

Zdroj: theguardian.com │ Foto: YouTube/MrRaymen, Twitter