Do hudobného neba odišiel známy spoluzakladateľ a hudobník legendárnej kapely, ktorá svojho času urobila doslova dieru do sveta. 73-ročný muzikant podľahol pred týždňom rakovine.

Rakovine podľahol pred niekoľkými dňami známy spoluzakladateľ slávnej nemeckej kapely Kraftwerk Florian Schneider. 73-ročný hudobník sa zapísal na hudobnej scéne nezameniteľným štýlom kapely, ktorá v 80-tych rokoch prerazila elektro-muzikou. Smutnú správu potvrdil pre TheGuardian jeden z jeho spolupracovníkov.

Kapelu Kraftwerk založil spolu s Ralfom Hutterom v roku 1970, pričom Schneider hral na flaute, viole, gitare a mal mimoriadne blízko k elektronickým zvukom. Klasické nástroje tak čoskoro vymenil za mikrofóny, reproduktory, echo a syntetizátory a so štvrtým albumom Autobahn dobyli prvé priečky hitparád v UK aj USA.

Stali sa tak zakladateľmi nového syntpopu a k ich obdivovateľom patril aj David Bowie. Schneider napokon kapelu v roku 2008 bez udania dôvodu opustil a v roku 2015 vydal nový hudobný kúsok s názvom Stop Plastic Pollution, ktorým chcel poukázať na znečistenie oceánov plastovými výrobkami. Vnuknutie dostal potom, ako plával pri ostrove v Ghane a uvidel, ako rybári nechytili do sietí nič iné, len plastový odpad. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: theguardian.com │ Foto: Twitter, YouTube