Zo sveta športu dorazili pred pár dňami veľmi smutné správy. Vo veku 58 rokov odišiel do športového neba známy bývalý futbalový brankár, ktorý hrával za klub Glasgow Rangers. Exšportovec pred časom priznal rakovinové ochorenie, pri ktorom mu lekári dávali len pár mesiacov života. 

Vo veku 58 rokov zomrel bývalý futbalový brankár Andy Goram. Ako informoval pred pár dňami klub Glasgow Rangers, škótsky futbalista s nimi odohral v priebehu rokov 1991 až 1998 celkovo 260 zápasov. Počas pôsobenia v klube získal 5 ligových titulov, trikrát získal Škótsky pohár a dvakrát Ligový pohár.

Okrem Rangers pôsobil športovec aj v kluboch Hibernian, Sheffield United či Coventry City, pričom v roku 2001 chytal dvakrát i v Manchestri United. Goram priznal rakovinové ochorenie v máji so slovami, že lekári mu dávajú najviac šesť mesiacov života. Chemoterapiu, ktorá by mu život predĺžila možno o tri mesiace, napokon odmietol.

Glasgowský klub vyjadril smútok nad touto veľkou stratou: Rangers FC je hlboko zarmútený správou o úmrtí Andyho Gorama po krátkom boji s rakovinou. V roku 1999 ho fanúšikovia zvolili v ankete za najlepšieho brankára v histórii klubu a po ukončení kariéry pravidelne navštevoval zápasy v Ibrox Parku,” uviedol klub. Pred časom zarmútila slovenských fanúšikov správa o úmrtí mladého hokejistu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: rangers.co.uk │ Foto: YT/Sky Sports News