Zo slovenského športu prišla veľmi smutná správa. Po dlhej chorobe odišiel na druhý svet bývalý známy krasokorčuliar, ktorý získal striebro na Zimných olympijských hrách v roku 1960. Okrem toho prijal viacero významných ocenení za svoje úspechy v športe.

Vo veku 86 rokov zomrel po dlhej chorobe známy niekdajší krasokorčuliar Karol Divín. Bývalý športovec získal ako prvý zo Slovenska medailu na Zimných olympijských hrách, keď si v roku 1960 doniesol striebro zo Squaw Valley. Rodák z Budapešti získal aj piate miesto v roku 1956 z Cortiny d’Ampezzo a štvrté miesto v roku 1964 v Innsbrucku.

O jeho úmrtí informoval verejnosť Český olympijský výbor. Divín sa po skončení aktívnej krasokorčuliarskej kariéry venoval trénerstvu vo Fínsku a Kanade, v roku 2001 sa napokon vrátil do Brna a patril medzi jedného z koučov Michala Březinu. Taktiež ovplyvnil vývoj ďalšej legendy Ondreja Nepelu. Krasokorčuliarska legenda získala členstvo v Sieni slávy Slovenského olympijského a športového výboru, ako aj Strieborné kruhy v roku 2000 a Zlatý odznak SOŠV v roku 2011.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: olympijskytym.cz │ Foto: FB/Český olympijský tým, YT/ME Kraso 2016