Zo sveta domáceho šoubiznisu prišla veľmi smutná správa. Vo veku 91 rokov zomrela legendárna československá hlásateľka, ktorá patrila svojho času k tým najkrajším.

Vo veku 91 rokov odišla na večný odpočinok podľa informácií denníka Blesk jedna z legendárnych hlásateliek Československa Heda Čechová. Kedysi jedna z najkrajších televíznych tvárí patrila u divákov k mimoriadne obľúbeným, no v súkromí prežila ťažký život.

Už ako 21-ročná prišla o milovaného otca, ktorý bol označený za politického nepriateľa a potom, ako bol vyhodený z postu správneho riaditeľa rozhlasu, túto nespravodlivosť neuniesol a v roku 1949 sa zastrelil. Prišla aj o sestru, ktorá emigrovala do Nemecka, no už sa ju nikdy nepodarilo vypátrať. Hoci spoznala životnú lásku Vladimíra Čecha, s ktorým mala syna Vladimíra, ich vzťah sa skončil jeho odchodom od rodiny.

Na výchovu tak zostala sama a bez finančnej podpory manžela sa zaslúžila o to, že syn napokon vyštudoval herectvo a stal sa vo svojom obore úspešným. Aj tu však hlásateľku zasiahla rana osudu, keď jej syn v roku 2013 podľahol agresívnej rakovine s diagnózou Lynchov syndróm. Ona sama rakovinu prekonala ako 49-ročná, no zvíťazila. Rovnako sa musela zmieriť so stratou práce po okupácií v roku 1968, keď ju vedenie odpratalo do archívu, kde triedila gramofónové platne. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Blesk.cz, Twitter, Česká Televize