Len nedávno sa skončila 9. séria obľúbenej reality šou a diváci oslavujú jej víťaza. Čo sa však stalo s hospodárskymi zvieratkami, ktoré boli súčasťou tejto expedície do minulosti? Na psíkov, ktorí robili farmárom spoločnosť sa usmial osud, pretože sa ich ujal víťaz farmy. To sa však nedá povedať o osude stáda ovečiek!

Bohužiaľ, podľa našich informácií, vraj tieto hospodárske zvieratká nemali toľko šťastia. Keďže sa s nimi neodborne manipulovalo, neboli už vhodné na ďalší chov a stihol ich krutý osud. Na jednej strane je pre diváka veľmi atraktívne vidieť ako sa mestskí ľudia, ktorí okolo salaša ani nikdy nešli, majú zrazu popasovať s takou situáciou ako je napríklad dojenie. Zamyslel sa však niekto aj nad tým, že za touto ľudskou zábavou je utrpenie zvierat?! Neodborná manipulácia a nedostatočné dojenie na ovečkách zanechali nezanedbateľné stopy!

Ani jedna z viac ako 130 ovečkového stáda vraj už nebola schopná ďalšieho chovu a všetky do jednej skončili na bitúnku. Stojí však táto zábava za takéto utrpenie zvierat? Asi by sa mali kompetentní nad tým zamyslieť.

Foto: Facebook, Pixabay