V nórskej kráľovskej rodine prežívajú veľký smútok. Ich milovanej princeznej bola totiž diagnostikovaná vážna a nevyliečiteľná choroba pľúc, ktorá jej bude obmedzovať plnohodnotný život.

V nórskej kráľovskej rodine sa dozvedeli smutné správy. Ich milovaná princezná Mette-Marit (45) si od lekárov vypočula závažnú diagnózu a bola u nej potvrdená pľúcna fibróza. Ide o nevyliečiteľné ochorenie, ktoré môže princeznú obmedzovať v bežných aktivitách a nebude sa tak môcť zúčastňovať všetkých oficiálnych akcii.

Správu potvrdila pre štátnu televíziu NRK samotná princezná spolu s manželom, princom Haakonom. Ošetrujúci lekár krásky z kráľovskej rodiny Kristian Björo oznámil, že priebeh ochorenia je u princeznej pomalý. Ide však o zriedkavú formu fibrózy, ktorá nie je spôsobená vonkajšími vplyvmi a naznačil autoimúnny charakter.

Pľúcna fibróza je pritom nevyliečiteľná, no pri včasnej diagnóze je možné jej priebeh spomaliť. Zarážajúce je, že obvykle postihuje ľudí vo veku okolo 70 rokov a len zriedka sa objaví u niekoho mladšieho ako 50 rokov. Princezná sa mala pritom už v januári sťažovať na závrate a nutkanie na zvracanie. Napriek ochoreniu si ale Mette-Marit nezúfa a matka troch detí odkazuje, že mieni pracovať čo najviac, ako to len bude možné.

Mette Marit trpí pľúcnou fibrózou

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Instagram, YouTube/ Itsin TV