Fotografia bola vytvorená v roku 1942 a zachytáva nemeckú ponorku s námorníkmi na otvorenom mori. Za nimi sa črtá niečo zvláštne, nápadne pripomínajúce plutvy. Sú však príliš ďaleko od seba a tak by nemohlo ísť o žraloka bieleho. Preto vznikajú dohady či fotograf nezachytil oveľa väčšie monštrum – tzv. Megalodona.

Celým menom “Carchardon Megalodon” bol najväčším mäsožravcom svojej doby. Živil sa mrožmi, korytnačkami a veľkými rybami, no nepohrdol ani delfínom. Vážil 70 ton a dosahoval dĺžku až 21 metrov. Každý jednotlivec mal 276 zubov, pričom jeden dosahoval až 18 centimetrov. Podľa vedcov žil všade, nakoľko jeho pozostatky objavili v Indii, Európe, Japonsku, Austrálii, Severnej a Južnej Amerike.

Fotograf pravdepodobne zachytil obávané monštrum.
Fotograf pravdepodobne zachytil obávané monštrum.

Posledné kusy údajne vyhynuli pred dvomi miliónmi rokov. Niektorí však s týmto tvrdením nesúhlasia, pretože sa stále objavujú náznaky, že by tento tvor mohol ešte žiť v hlbinách oceánov. Dôkazom toho môže byť aj snímka, nedávno zverejnená na Discovery Channel, ktorá má pochádzať z nacistických archívov a mala byť zaznamenaná 18. decembra 1942 pri juhoafrickom Kapskom Meste. Po odvysielaní sa ozvala skupina výskumníkov, ktorá túto možnosť okamžite vylúčila. Je pozoruhodné, že okolo plutiev nie sú žiadne vlny a nie je možné, že by predátor mohol takto pokojne odpočívať na jednom mieste. Britský denník The Guardian tiež poznamenal, že tento druh nemeckej ponorky tak ďaleko na juhu nikdy neoperoval. Či ide o fikciu alebo fakt, ostane pravdepodobne naveky záhadou…


Zdroj:
topky.sk   Foto: pixabay.com