Sociálna poisťovňa sa rozhodla svojich klientov upozorniť na dôležitú povinnosť, vďaka ktorej sa môžu vyhnúť nedoplatkom či penálom. Tisíckam Slovákov tak ostáva už iba pár hodín na to, aby si vyriešili záležitosti, ktoré im uľahčia život v budúcnosti.

Nikoho z nás nemôžu tešiť sumy sociálneho a zdravotného poistenia, ktoré sa každý rok zvyšujú. Sociálna poisťovňa preto vyzýva samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) a dobrovoľne poistené osoby (DPO), aby uhradili nové sumy poistného.

Odvody za január 2023 je nutné uhradiť najneskôr do 8. februára 2023. ,,Sociálna poisťovňa im zároveň odporúča, aby si nezabudli upraviť platobný príkaz v banke a vyhli sa tak prípadným nedoplatkom, ktoré môžu mať v budúcnosti negatívny vplyv pri posudzovaní ich nároku na nemocenské a dôchodkové dávky,” vysvetlil hovorca spoločnosti Martin Kontúr pre plusku.sk.

Od začiatku roka predstavuje minimálne poistné pre SZČO sumu 200,72 eur mesačne a maximálne poistné vo výške 2 810,11 eur mesačne. Nová výška sociálneho poistného sa celkovo týka 174 463 SZČO a ďalších 354 SZČO sa musí pripraviť na vyššiu sumu maximálneho vymeriavacieho základu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk | Foto: FB/Sociálna poisťovňa