Včera otriasol Českou aj Slovenskou republikou prípad malej Sofinky (5), ktorú uniesli dvaja muži za bieleho dňa babičke priamo z náručia. Polícia po maloletej neunávne pátrala, až sa im podarilo dievčatko nájsť!

V Prahe, časť Uhřiněvsi, došlo v utorok za bieleho dňa k únosu malého dievčatka. Sofinku držala v náručí babička, ku ktorej pribehli dvaja muži a dievčatko jej vytrhli priamo z rúk. Po naložení do auta ušli preč a zúfalá babička okamžite kontaktovala políciu.

Rakúskej polícii sa o šiestej hodine ráno podarilo dievčatko nájsť. Sofiu objavili spolu s mamou na viedenskom letisku, odkiaľ sa chystali odletieť do cudziny. Matka je kvôli únosu hľadaná tiež a s maloletou má súdom zakázaný styk, kvôli čomu bola pred pár mesiacmi zverená do starostlivosti babičky.

Dvaja muži, ktorú Sofinku uniesli, už skončili v rukách polície aj vďaka vnímavým občanom na cestách. Teraz v cele čakajú na verdikt v prípade trestného činu únosu, za čo im hrozí trest 8 rokov za mrežami. Únos dievčatka bol teda plánovaný a organizovaný, keďže rodičia Sofinky viedli ostrý spor. Kým matka tvrdí, že bývalý muž dievčatko zneužíval, otec obviňuje matku z poruchy osobnosti a označil ju za nebezpečnú. Dievčatko ja podľa polície v poriadku a akonáhle to bude možné, dostane sa opäť do starostlivosti babičky.

Unesenú Sofinku našla polícia v poriadku

Zdroj: tvnova.cz │ Foto: TV Nova, Facebook/Policie ČR