ŠOK! Maďarské média píšu o Slovensku ako o najväčšom vojnovom…!

Dátum:

Drvivá väčšina štátov Severoatlantickej aliancie verejne odsúdila útoky na Ukrajinu zo strany Ruska. Aj Slovensko vyjadrilo podporu Ukrajine, pričom sme poslali do okupovanej krajiny vojenský materiál za milióny eur, vďaka čomu sme si zrejme narušili vzťahy so susedným Maďarskom.

Maďarsko navonok podporuje prísne sankcie zo strany Európskej únie proti Rusku, no na rozdiel od iných európskych krajín odmietlo pomáhať Ukrajine s vojenským materiálom či technikou. Dokonca média, ktoré sú podporované maďarskou vládou, obhajujú útoky zo strany Ruska.

Jedným z portálov je aj felvidék.ma, ktorý v jednom z článkov uviedol, že Slovensko sa vďaka prezidentke Zuzane Čaputovej a premiérovi Eduardovi Hegerovi stalo ,,jedným z najväčších vojnových štváčov“. Dokonca sa vládne maďarské médium vyjadrilo k vstupu Ukrajiny do EÚ s poriadnou dávkou irónie. S členstvom Ukrajiny v EÚ môžu totiž súhlasiť, iba ak ,,chceme žiť svoj každodenný život v horúčke geopolitickej nestability a hrozby vojny,“ tvrdí felvidék.ma.

Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že maďarský premiér Viktor Orbán bol jedným z najväčších podporovateľov režimu Vladimira Putina. Iba pár týždňov pred inváziou na Ukrajinu navštívil ruského prezidenta, pričom jeho bezpečnostné požiadavky označil za rozumné a sankcie zo strany EÚ za kontraproduktívne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: felvidek.ma  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...