V Krompachoch sa mal v utorok v dopoludňajších hodinách odohrať šokujúci incident neďaleko jednej z osád. Polícia mala podľa slov rodičov napadnúť 5 detí, ktoré mali udrieť obuškom a vyhrážať sa im. Prípad už rieši inšpekcia.

V utorok dopoludnia malo podľa miestnych obyvateľov osady v Krompachoch dôjsť k neprimeranému zásahu zo strany polície. Policajti, ktorí strážia obyvateľov a dodržiavanie karantény, mali údajne podľa slov rozčúlených rodičov napadnúť skupinku piatich detí vo veku od 7 do 11 rokov, ktoré sa hrali pri potoku.

Najskôr moje sedemročné dievčatko, to je moja dcéra, jej povedali, nech je ticho a tresli jej po nohe. A povedali, že ešte raz tam pôjdu, tak ich odstrelia,” uviedla pre PressTV mama jedného z detí, Anna Holubová. K zraneniam mali prísť ale aj ďalšie deti, ktoré ich ukazujú vo videu. “Potom deti naháňali, rozutekali sa a navzájom sa hľadali, že kde sú. S plačom prišli domov,” dodáva rozhorčene. Na deti mali údajne dokonca vytiahnuť služobnú zbraň.

Únia Rómov na Slovensku teraz žiada riešenie aj stretnutie s hlavnými predstaviteľmi štátu. “Žiadame, aby bol tento incident vyšetrený nezávislou komisiou, nakoľko už nemáme dôveru v nestrannosť zo strany Inšpekcie ministerstva vnútra SR. Viackrát a opakovane sa stalo, že obdobné zásahy skončili po vyšetrení Inšpekciou obvinením samotných poškodených a zásah polície bol definovaný ako oprávnený. Žiadame o stretnutie s premiérom Matovičom, ministrom Mikulcom a verejnou ochrankyňou práv Patakyovou,” píšu na sociálnej sieti.

Samotná polícia sa k incidentu zatiaľ nevyjadrila, no podľa slov denníka Sme sa už prípadom zaoberá inšpekcia ministerstva vnútra. Zároveň uviedli, že z policajného záznamu má vyplývať viacero skutočností. Deti sa údajne mali hrať mimo karanténnej oblasti, pričom hliadka ich mala napomenúť, aby sa vrátili. Policajt zároveň nemal mať pri sebe žiadny obušok, keďže si ho nechal v aute. Viac ozrejmujúcich informácií ale vnesie do konfliktu výsledok inšpekcie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk, presstv.sk, Facebook/Únia Rómov na Slovensku │ Foto: YouTube/Redakcia spravodajstva PRESS. TV, Facebook/Polícia Slovenskej republiky