Ruská armáda naďalej pokračuje v útokoch na Ukrajinu, pričom v posledných hodinách udreli opäť na západe krajiny, aj keď sa predpokladalo, že vojská sa sústreďujú najmä na východe. Podľa čerstvých informácií dokonca zasiahli cieľ neďaleko slovenských hraníc!

Aj keď sa predpokladalo, že ruské vojská sa zameriavajú najmä na východ Ukrajiny, v stredu bol potvrdený útok aj na západe. Raketa mala pritom podľa zahraničných informácií dopadnúť len 100 kilometrov od slovenských hraníc v meste Volovec.

K situácii sa vyjadril aj minister obrany Jaroslav Naď. „Včerajší útok v Zakarpatskej oblasti, ktorá je niekoľko desiatok kilometrov vzdialená od našich hraníc potvrdzuje, že Putin je zbabelý agresor, ktorý ničí všetko, čo nezapadá do videnia jeho zvráteného sveta,“ uviedol na sociálnej sieti.

Taktiež upozornil, že v prípade, ak by Rusko zasiahlo územie Slovenska, aktivuje sa článok 5 Washingtonskej zmluvy. „A to znamená, že by jeho kroky neostali bez odozvy. Tiež opakujem, že na Slovensku máme 4 špičkové systémy protivzdušnej obrany Patriot, ktoré dokážu spoľahlivo identifikovať hrozbu a v prípade potreby ju zlikvidovať,“ dodal a poprosil Slovákov, aby zvážili svoju cestu na Ukrajinu a ostali radšej v bezpečí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/BBC News, FB/Jaro Naď – minister obrany SR