Slováci prišli 29. februára 2020 k volebným urnám, kde odovzdali hlasy svojim politickým favoritom. Dnes je už jasné, že OĽaNO zvalcovalo niekoľkonásobného víťaza Smer. Ako by to však dopadlo, ak by sa dnes volilo opäť?

Slováci koncom februára rozhodli, že po dlhoročnej vláde Smeru-SD preberie do rúk žezlo niekdajšia opozičná strana OĽaNO. Igor Matovič sa stal premiérom v čase koronakrízy a nedávno sa prevalilo, kto by sa mal stať jeho oficiálnym hovorcom. V nedeľnej markizáckej reácií Na telo ale zverejnili zaujímavý prieskum.

Viete, ako by dopadli voľby, ak by sa konali v týchto dňoch? Agentúra Focus, ktorá uskutočnila prieskum v dňoch 15. až 17. apríla na vzorke 1016 respondentov, zistila, že OĽaNO by sa udržalo na prvej priečke s vyše 24 percentami. V tesnom závese by skončil s 21 percentami Smer, ktorý si tak oproti voľbám polepšil o 3 percentá.

Vyše 11 percent by získala Sme Rodina, 9 percent ĽSNS a 6,8 percent strana SaS. Strana Za ľudí, z ktorej odišiel zakladajúci člen Andrej Kiska, by ostala pred bránami parlamentu s 3,2 percentami. Najväčším prekvapením by bola koalícia PS-Spolu, ktorej by tentokrát nechýbalo pár hlasov a do parlamentných lavíc by sa dostala so 7,6 percentami. Ostatné strany ako KDH, Vlasť, Dobrá voľba, SNS či Most-Híd by opäť neuspeli.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Televízia Markíza │ Foto: Televízia Markíza, Facebook/Igor Matovic, RTVS