Milióny fanúšikov so zatajeným dychom čakali na súdne pojednávanie, kde bol obvineným jeden z najlegendárnejších spevákov. Jeho právnici sa snažili o zmiernenie trestu, no sudkyňa sa nenechala obmäkčiť. Obvinenia považovala za natoľko závažné, že umelca čaká 30 rokov za mrežami!

Americký spevák Robert Sylvester Kelly, známy pod umeleckým menom “R.Kelly“, bol obvinený zo se*uálneho zneužívania a vydierania. Počas súdnych pojednávaní vypovedalo deväť žien, ktoré si prešli peklom. Niektoré boli v čase zneužívania maloleté.

Viaceré z nich cielene nakazil pohlavne prenosnými chorobami, a taktiež ich nútil k bizarným činom, na ktorých sa rád bavil. Obhajcovia 55-ročného umelca sa ho snažili čo najviac poľudčiť príbehmi z detstva, pričom mal žiť v násilníckej domácnosti, a dokonca bol sám zneužívaný. Jeho právnici predpokladali maximálny trest vo výške 10 rokov za mrežami.

To však nerátali s vysokými morálnymi hodnotami sudkyne Ann M. Donnely, ktorá napokon R&B speváka odsúdila na 30 rokov vo väzení. ,,Naučil ste ich, že láska sa rovná zotročeniu a násiliu… Verejnosť musí byť ochránená,“ povedala mu pri vynesení verdiktu. Agresívny násilník má byť z rozsudku zničený a plánuje podať odvolanie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Twitter, Pixabay