Ťarcha z detstva, prípadne ničivé užívanie omamných látok, drog, alkoholu, ale aj obyčajná káva, keď sa to s jej prijímaním do organizmu preháňa. Nie každému sa do dospelosti podarí vykročiť tou správnou nohou, niektorí musia z dôvodu mentálnej nerovnováhy vyhľadať aj zdravotnú pomoc.

Faktom zostáva, že uvedomenie si problému je začiatkom jeho riešenia, nie každý sa však k tomuto kroku dokáže nakopnúť. Niekdajšia účastníčka reality šou Farma 8 Lucia „Lula“ Gachulincová mala to šťastie a svoj boj so stavmi úzkosťami začala riešiť ešte predtým, ako jej zničili život. Dnes je už úspešná influencerka, ku ktorej vzhliadajú mnohé ženy na Slovensku.

Okrem reklám a progovania produktov na sociálnej sieti sa však oddáva aj oveľa záslužnejšej činnosti. Na Facebooku sa venuje pomoci ľuďom s panickou poruchou a úzkosťou, kde stránku spravuje a „pacientom“ vedie späť na správnu cestu.

Lula totiž dobre vie, ako sa človek bojujúci s psychickými problémami cíti, pričom úzkosť sa jej podarilo prekonať: „Lieky (antidepresíva) a vyradenie hocičoho, čo mi negatívne ovplyvňovalo psychiku (alkohol, cigy, zlé priateľstvá). A naopak, pozitívne som pridala (cvičenie, strava, knihy, hlboké dýchanie),“ prezrádza Lula na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/llnzz | Foto: IG/llnzz, xenia_gregusova, anyiafia