Taliansky novinár Giuliano Foschini z talianskeho denníka La Repubblica sa stretol s mafiou ‘Ndrangheta a prezradil, ako funguje a čo môže byť za vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Vyšetrovanie beštiálnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny naberá na obrátkach. Kým najnovšie stopy vedú až k “justičnej mafii”, stále sa pracuje aj s pôvodnou verziou, že za všetkým môže byť talianska mafia ‘Ndrangheta , ktorej členovia sa od roku 2003 usídlili na východe Slovenska a ich kontakty siahajú až na najvyššie miesta vo vláde.

Taliansky novinár, ktorý pred časom robil rozhovor s talianskym mafiánom Giuseppe Nirtom, prezradil ako funguje táto mafia. Podľa jeho slov pre aktuality.sk sa vražda nevinného Jána Kuciaka mafii určite nepáči. Nie preto, že by boli príliš ľudskí, ale preto, lebo tento čin na nich strháva príliš veľa pozornosti, ktorej sa snažia vyhýbať. Dodáva, že táto mafia nezavraždila novinára posledných 30 rokov, ale napriek tomu nevylučuje, že za ohavným činom môžu byť aj oni. Jeho osobné presvedčenie však je, že objednávateľom je niekto tretí. Na otázku, či sa majú slovenskí novinári teraz báť, odpovedá jednoznačne: “Nie. Ak to náhodou bola ‘Ndrangheta, tak to, čo sa malo stať, sa už stalo. Nesmú mať strach, musia pokračovať vo svojej práci pre Jána.”

Taliansky novinár Giuliano Foschini

Zdroj: aktuality.sk | Foto: YouTube, Facebook