Sanitky, policajné či hasičské autá so zapnutým majákom alebo sirénou vo všeobecnosti upozorňujú vodičov, aby sa pokúsili uhnúť z cesty a nechali voľný prejazd. Toto pravidlo sa však týka aj chodcovi či cyklistov. O to viac je šokujúce video, ktoré sa momentálne šíri na sociálnych sieťach.

Ak vidíme sanitku so zapnutou sirénou, ktorá si preráža cestu cez hustú premávku, vždy ide o sekundy. Vodič záchranného vozidla neraz musí byť hotový kaskadér a v mnohých prípadoch aj veštec, aby mohol predvídať situácie počas jazdy.

O to viac je šokujúce video, ktoré sa momentálne šíri sociálnymi sieťami. K bizarnej udalosti došlo v meste Pelhřimov, kedy sanitka so zapnutou sirénou prichádza ku križovatke. Aj napriek tomu, že mala prednosť v jazde nemohla pokračovať. Dôvodom boli chodci. Najprv sa rozhodla prejsť jedna žena a následne prešla cez prechod skupinka ľudí.

Vodič sanitky sa už chcel pohnúť, no z druhej strany prebehol ďalší chodec. V zázname je počuť autora záznamu, ktorý nahnevane kričí na ľudí. Nedokázal uveriť vlastným očiam, že boli natoľko bezohľadní a nemohli počkať pár sekúnd navyše.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

Zdroj | Video: Twitter/DopravavCesku.cz  |  Foto: Twitter/DopravavCesku.cz, Pexels