Nielen športový, ale celý svet zažíva šok v lyžiarskych pretekoch super-G. Zlato nečakane získala česká snoubordistka, ktorá je dokonca dcérou známeho českého speváka a skladateľa. Česko tak oslavuje zisk ďalšieho cenného kovu.

Preteky super-G v kórejskom Pjongčangu priniesli nečakané a šokujúce víťazstvo. Zlatú medailu získala česká lyžiarka Ester Ledecká, ktorej triumf nikto nečakal. Len 22-ročná dcéra známeho českého speváka a skladateľa Janka Ledeckého zvíťazila vďaka času 1:21, ktorým porazila o jedinú stotinu sekundy obhajkyňu titulu Annu Veithovú z Rakúska. Bronz v týchto pretekoch získala Tina Weiratherová, ktorá pochádza z Lichtenštajnska.

Slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej sa v super-G vôbec nedarilo a skončila až na 32. mieste so stratou 3,15 na prvú Ledeckú.

S víťazstvom Ledeckej nikto nepočítal a keď prišla do cieľa v zelených číslach, nemohla tomu uveriť ani sama. Táto pôvodne česká snoubordistka sa stala v minulosti majsterkou sveta v paralelnom obrovskom slalome, v ktorom bude súťažiť aj na týchto zimných hrách. Vďaka zlatu, ktoré pre Českú republiku získala sa tak naši susedia môžu pýšiť piatimi získanými kovmi na ZOH 2018.

Úspechom vyrazila Ledecká dych nielen lyžiarskemu svetu, ale najmä sebe. V cieli si dokonca myslela, že sa musela stať chyba na časomiere, alebo že minula nejakú bránu. O zlate ani len nepomýšľala, jej snom bolo súťažiť na olympiáde v dvoch športoch.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: FB/Ester Ledecká