Polícii sa konečne podarilo usvedčiť muža, ktorý ešte koncom leta znásilnil 75-ročnú dôchodkyňu. Výsledky DNA priniesli šokujúce zistenie, ktorému sa dá len ťažko uveriť. Páchateľ už sedí za mrežami a čaká na svoj trest!

 

Prípad je pre väčšinu ľudí šokujúci a nechápu, ako môže takéto niečo človek urobiť. 22-ročný Róbert, ktorého z tohto otrasného činu usvedčili je otcom malého bábätka. Počas incidentu ťahal dôchodkyňu po celej ulici, pričom sa mu podarilo ju dotiahnuť až na opustené miesto k bývalým internátom. Najskôr začal ženu obchytkávať, no musel jej zakryť aj ústa, aby si neprivolala pomoc. Mladík dôchodkyňu chytal na intímnych miestach a potom jej stiahol nohavice a znásilnil ju. Po incidente sa obliekol a odišiel, akoby sa nič nestalo. Dôchodkyňa sa viacej brániť nedokázala a bála sa, že ju mladík nakoniec zabije.

Suseda napadnutej ženy tvrdí, že nemá veľkú silu a opitému a nafetovanému mladíkovi sa vraj ubrániť za žiadnych okolností nedokázala. Žena je vraj samotárka a aj na políciu sa rozhodla ísť až na druhý deň po tom, čo jej mladík takto ublížil. Keď prišla na policajnú stanicu, príslušníci zboru jej slovám najprv nechceli veriť.

Desivé slová starej ženy ale nebrali na ľahkú váhu a ihneď začali s vyšetrovaním. Páchateľa sa im nakoniec podarilo nielen nájsť, ale vďaka DNA aj usvedčiť. Momentálne je proti Róbertovi z Lučenca vznesené obvinenie a je vo väzbe. Prípad je o tom šokujúcejší, že jeho partnerka v čase, kedy tento čin vykonal čakala jeho dieťa.

Minulosť tohto muža je však pestrá, súdne trestaný bol už dokonca osemkrát a to za majetkovú trestnú činnosť. Keďže čin spáchal na chránenej osobe, hrozí mu vyšší trest akoby sa zdalo. Za mrežami si vďaka svojmu správaniu môže posedieť sedem až pätnásť rokov.

Zdroj: noviny.sk | Foto: pixabay