Novodobý trend selfie fotiek, ktorý je veľmi obľúbený hlavne medzi mladými ľuďmi možno nie je taký bezpečný, ako sa na prvý pohľad môže zdať. A práve na toto sa snaží upozorniť istá blogerka, ktorá to kedysi so selfie poriadne preháňala.

[sociallocker]Do momentu, kým si mladá dievčina nevšimla nič podozrivé, si denne urobila aj zo 50 fotiek, ktoré pravidelne uverejňovala na sociálnych sieťach. Neskôr však spozorovala, že niečo s jej pleťou nie je v poriadku a tak sa 26 ročná Mehreen Baig z Londýna rozhodla navštíviť svojho dermatológa aby zistila, čo sa skrýva za vyrážkami, zväčšenými pórmi a fľakmi, s ktorými dovtedy nikdy problémy nemala. Ten jej vysvetlil, že s veľkou pravdepodobnosťou sa môže jednať práve o poškodenie pleti v dôsledku pôsobenia nepriaznivého žiarenia z jej smartfónu, ktoré vzniká pri fotografovaní.

selfie

Mehreen nakoniec podstúpila vyšetrenie skenerom, ktoré naozaj odhalilo poškodenie pleti. Zatiaľ síce nie je viditeľné voľným okom, ale vo vnútri pokožky je už prítomné. „Ostala som šokovaná tým, čo sa dialo s mojim telom, no som spokojná, lebo som to včas odhalila.“ vyjadrila sa mladá blogerka, ktorá chce týmto upozorniť aj ostatných na nepriaznivý vplyv žiarenia na pokožku, ktoré spôsobujú smartfóny pri robení selfie. Doktor jej odporučil používať špeciálny antioxidačný krém, ktorý by mal pleť opäť zregenerovať.

Zdroj: today.it | Foto: instagram.com [/sociallocker]