Ďalší Slovák žijúci v Nemecku sa rozhodol zverejniť po nákupe svoj účet prostredníctvom sociálnej siete. Tento stav podľa neho nie je normálny, prečo by mali Slováci platiť za potraviny viac ako podstatne lepšie zarábajúci Nemci?!

 

Slovák, ktorý nakúpil v nemeckom obchodnom reťazci Aldi, si odfotil účet a zverejnil ho na sociálnej sieti. Kedže chce, aby ľudia na Slovensku videli reálne porovnanie našich cien a tých nemeckých, rozhodol sa účet zdieľať aj ďalej ako len na svojom profile. Muž je tiež zo situácie na Slovensku znechutený a nechápe, ako môžeme mať drahšie potraviny ako Nemci, ktorých ekonomika sa s tou našou nedá ani porovnať. Je síce pravda, že náklady na život sú v Nemecku neporovnateľne vyššie ako u nás, no ich platy alebo priemernú mzdu by chcel mať každý Slovák. Ani sa nečudujeme, že Slováci žijúci v zahraničí sú z tejto situácie rozčúlení tak isto ako tí, ktorí na Slovensku žijú a zverejňujú svoje účty za rôzne nákupy.

,,Bol som urobiť nákup v Nemecku, tak vám posielam fotku. Kupoval som nutelu, tri druhy saponátu na riad, balík so žemľami, dva druhy tekutého mydla “náhradné náplne” a 15 kartónov po 10 vajíčok. Myslím, že na SK nekúpim ani jednu položku lacnejšie. Toto je na hlavu postavené!!!!!”

Zdroj/Foto: FB/Nekŕmte nás odpadom/pixabay