Hrozný prípad, kedy na nedbalosť a nesprávne rozhodnutia zdravotníkov doplatilo mladé dievča, obletel celý svet. Obrovský prešľap lekárov ranil nielen maloleté dieťa, ale i rodičov, ktorí celú záležitosť posunuli na súd. Nedávno padol oficiálny rozsudok!

K mimoriadne smutnej udalosti došlo vo Veľkej Británii, keď vydesení rodičia doviezli dievča na pohotovosť so zažívacími ťažkosťami a podozrením na meningitídu či sepsu. Doktori ho vyšetrili, predpísali paracetamol a poslali domov odpočívať. O niekoľko hodín sa však zdravotný stav maloletého dieťaťa výrazne zhoršil. Rodičia ho opäť zobrali na kliniku, kde už došlo k zlyhávaniu viacerých orgánov.

Lekári napokon mladej Britke amputovali obe ruky od lakťov a obe nohy od kolien. Manželia po spamätaní sa podali žalobu na doktorov, pričom tvrdili, že pacientka mala okamžite dostať antibiotiká, vďaka čomu by sa dalo vyhnúť amputáciám. Súd im dal za pravdu a schválil rodine vyrovnanie vo výške 39 miliónov libier (okolo 44 miliónov eur).

Plnú zodpovednosť napokon prijala aj klinika, pričom riaditeľ inštitúcie poslal rodičom ospravedlňujúci list a priznal obrovské zlyhanie lekárov. Poškodenej rodine prisľúbil akúkoľvek liečbu a technológie, ktoré bude dievča v budúcnosti potrebovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: BBC | Foto: cz.depositphotos.com