V minulosti sme písali o tom, že v českej televíznej vedomostnej súťaži Chcete být milionářem sa v minulosti objavil aj muž, ktorý si z výhry nakúpil muníciu a zbrane a neskôr sa z neho vykľul sériový vrah. Vo Francúzsku sa stalo ale niečo oveľa šokujúcejšie.

Už nebohý Francois Verove (59) bol v minulosti policajtom, neskôr zastával aj pozíciu člena miestnej rady v meste na juhu Francúzska. V roku 2019 sa zúčastnil aj televíznej šou Le monde veut pendre sa place, kde pôsobil veselo a inteligentne. Nik netušil, kým vlastne tento “bežný chlapík” naozaj je.

A ešte desivejšie je to, že to okrem neho až do jeho smrti nevedel nikto, ani jeho manželka. A nikto nemal ani podozrenie.

Verove mal údajne zabiť až 31 ľudí, oficiálne je potvrdených ale menej ako tretina z nich, u ostatných chýbajú dostatočné dôkazy a vo viacerých prípadoch obete i znásilniť. Stalo sa tak behom obdobia, keď bol policajtom, svojim obetiam sa mal dokonca preukazovať služobným odznakom. Jeho obete prichádzali o životy od roku 1986 (vtedy bol 24-ročný) do roku 1994, údajne ale posledná obeť prišla o život v roku 1997, čo sa oficiálne nepotvrdilo.

Až v roku 2021 sa polícii podarilo nazbierať dostatok dôkazov, avšak stále nevedelo, o koho sa jedná. Celkovo sa malo podrobiť testom DNA až cca 750 bývalých policajtov, a to na základe verejnej výzvy. Francois Verove sa ale neprihlásil, namiesto toho sa “vytratil zo sveta” a našli ho už mŕtveho. Spáchal samovraždu a nechal za sebou list na rozlúčku, v ktorom sa priznal k vraždeniu a znásilňovaniu.

V prenajatom byte po sebe zanechal písomné priznanie, v ktorom svojej manželke vysvetlil, že mal šialený hnev, ktorý z neho urobil zločinca. „Boli časy, keď som to nemohol vydržať a musel som zničiť, pošpiniť alebo zabiť niekoho nevinného. Po roku 1997 som ale nič nespáchal, hnev sa mi podarilo dostať pod kontrolu.”

Jeho manželka bola ale zrejme v šoku viac ako ktokoľvek iný. Za celých 30 rokov spolunažívania vraj netušila a ani by ju nenapadlo, že by jej muž mal nejaké problémy či dokonca bol sériovým vrahom a zločincom, akých si história veľa nepamätá. Medzi jeho obeťami boli i muži a dokonca deti, najmladšie dievča malo jedenásť rokov.

Zdroj: Dailymail | Foto: ad