Lady Gaga a William sa stretli pomocou aplikácie FaceTime, aby zvýšili povedomie o posttraumatickej stresovej poruche, známej ako PTSP a ďalších psychických chorobách. 

Lady Gaga, sa tak pridala k princovej kampani Heads Together, ktorú William vedie spolu so svojou manželkou, vojvodkyňou z Cambridge, Kate Middleton a bratom, princom Harrym. V rozhovore, diskutujú o psychických chorobách, o ťažkostiach, ktoré prináša ich zatajovanie. Speváčka sa zdôverila aj so svojim vlastným zápasením s posttraumatickou poruchou, spôsobenou se*uálnym napadnutím, ktoré zažila v minulosti.

William zdôrazňuje dôležitosť prejaviť sa, porozprávať sa s niekým o svojich ťažkostiach:„Je načase, aby všetci prehovorili. Rozhovor s priateľom či členom rodiny, môže urobiť veľký rozdiel.” Pár sa rozhodol spolu naďalej spolupracovať a chcú sa zamerať predovšetkým na mladých ľudí.

Kampaň kráľovskej rodiny Heads Together

Video ich rozhovoru, bolo zverejnené na facebookovej stránke Kráľovskej rodiny, v rámci filmovej série #OKtosay, ktorá obsahuje výpovede rôznych ľudí o ich mentálnych poruchách a výzvach, ktoré museli prekonať.

Zdroj: cnn.com | Foto: facebook.com