Celé Slovensko zasiahla mimoriadne smutná správa o úmrtí futbalistu, ktorý mal za sebou úspešnú kariéru ako športovec a tréner. V prvej československej lige odohral 129 zápasov a dal v nich 8 gólov. Športová legenda zasvätila celý svoj život futbalu, ktorý sa pre neho stal všetkým.

Vo veku 82 zomrela športová legenda Štefan Páll, ktorý pochádzal z obce Orkucany. Svoju hviezdnu kariéru začal ako dorastenec v Sabinove, kde sa stal nepriehľadnuteľným. V roku 1958 prestúpil do Tatranu Prešov, kde pôsobil celých desať rokov. Zeleno-biele farby hájil aj v prvej československej lige v rokoch 1963 až 1965.

Páll bol aj súčasťou tímu, ktorý sa stal víťazom Slovenského pohára vo finálne proti Dukle Praha. V pohári víťazov bol našou posilou s Bayernom Mníchov. Hráčsku kariéru ukončil v roku 1971 vo veku 32 rokov vo Svite, ktorý hral 2. ligu. Zosnulý futbalista následne pôsobil ako tréner.

Futbalová legenda tak aktívne hrala 15 rokov a ďalších 25 rokov sa bývalý športovec venoval trénovaniu mladších generácií. Taktiež bol členom futbalových internacionálov Tatran Prešov a predsedom Oblastného futbalového zväzu v Prešove.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, sportnet.sme.sk  |  Foto: presov.sk, Pixabay