Len pred pár hodinami sa dostali na verejnosť súkromné správy medzi bývalým kamarátom Kočnera Petrom Tóthom a aktuálnou ministerkou kultúry Natáliou Milanovou. Komunikácia mala prebiehať v rokoch 2012 až 2016. Obidvaja sa momentálne k predmetnému vyjadrili.

V správach sa mala ministerka s Tóthom radiť o tom, čo publikovať na svoj blog, ako aj o vstupe do politiky. V roku 2012 neúspešne kandidovala so stranou 99%, pričom komunikácia dvojice mala prebiehať v rokoch 2012 až 2016. V správach sa mala vyjadrovať aj k osobe Matoviča či Lipšica.

Napokon sa ministerke kultúry podarilo v roku 2014 dostať do OĽaNO a neskôr do parlamentu. Faktom je, že v tom období sa o Tóthovi ešte verejne nehovorilo ako o Kočnerovom kamarátovi a táto informácia sa prevalila až v roku 2018 po vražde novinára a snúbenice. Na údajné správy už zareagovala aj samotná Milanová, ktorá ich nepoprela: „Ak niekoho baví hrabanie sa v mojej súkromnej komunikácii pred vstupom do politiky, prajem mu príjemné čítanie,“ uviedla pre Nový Čas.

Vysvetlenie poskytol aj Peter Tóth: „Spolupracoval som s ňou pri kampani hnutia 99 % a spolu s niektorými kolegami som jej pomáhal kontrolovať blogy tak, ako som opravoval blogy mnohým iným ľuďom. Boli sme taká pomerne široká pracovná skupina, v rámci ktorej sme si vymieňali maily a tiež správy z nejakej mobilnej aplikácie. Ale vzhľadom na to, že som tu opäť zaťahovaný do nejakého politického zápasu, nemôžem vedieť, kto a čo vyfabrikoval, respektíve skompiloval tak, aby z toho vzišla nejaká schéma, na základe ktorej tu niekto teraz ide rozohrávať nejaké politické hry,“ zamýšľa sa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/Natália Milanová – ministerka kultúry, YT/Ďateľ