Počet pacientov hospitalizovaných v nemocniach je vysoký. V zariadeniach sa podľa štatistík momentálne nachádza 2 319 ľudí s ochorením alebo podozrením na Covid-19, z nich je pozitívne potvrdených 2 105 pacientov. Celkom 160 pacientov je momentálne odkázaných na intenzívnu starostlivosť, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 150 ľudí.

Minister zdratovníctva Marek Krajčí sa rozhodol zakročiť: „Situácia v nemocniciach si vyžaduje radikálne riešenie, počet hospitalizovaných ľudí s ochorením COVID-19 kontinuálne rastie, museli sme zakročiť vytvorením samostatnej nemocnice pre pacientov s COVID-19,“povedal Krajčí.

Od tohto týždňa preto spustili prvú nemocnicu slúžiacu výhradne pre pacientov s ochorením koronavírusu. Nemocnica v Novom Meste nad Váhom tak má pomôcť v najviac vyťaženom Trenčianskom kraji, kde je k dispozícií celkovo 60 lôžok.

„Veľmi pekne ďakujem nemocniciam a všetkým zdravotníckym pracovníkom za pomoc v tejto náročnej situácii. Ako prvú sme sa rozhodli zmeniť nemocnicu v Novom Meste nad Váhom na zdravotnícke zariadenie špeciálne určené na zdravotnú starostlivosť pre pacientov s ochorením COVID-19. Rozhodli sme sa tak urobiť vzhľadom na epidemiologickú situáciu v kraji a zhoršujúcu sa situáciu s počtom pozitívne testovaných ľudí v danom regióne. Stúpajúce počty hospitalizovaných pacientov dokážeme zvládnuť len vtedy, ak budeme súdržní a bojovať proti COVID-19 spolu,“ povedal k predmetnému štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR, covidvnemocniciach.sk | Foto: IG/nemocnicapoprad, pxhere.com