Určite vám neunikol náš článok o nevidiacich manželoch Bujkovcov, ktorí boli súčasťou poslednej časti jojkárskej relácie V siedmom nebi. Po odvysielaní relácie sa začali na sociálnych sietiach ozývať ľudia, ktorí ich poznajú. Nám sa teraz podarilo získať ich obhajobu k negatívnym ohlasom typu – ONI KLAMÚ, ONI PODVÁDZAJÚ!

(Tento článok je položený na základe mailových výpovedí manželov Bujkových)

Reakcie ľudí na Facebooku

V prvom rade je potrebné si vysvetliť systém práce Bujkovcov, ktorí zamestnávali ľudí ozývajúcich sa na Facebooku. Základom pracovnej časti bolo telefonické dohadovanie stretnutí v rôznych odvetviach, kde mali stanovené nejaké normy. Ak tie normy nesplnili, odberatelia ich služieb im, samozrejme, nevyplatili odmenu. “A keď vyplatili, tak len minimálnu, ktorú však naši spolupracovníci, reagujúci na článok, dostali. Janka k nám nastúpila, dali sme jej robiť 3 agendy v rôznych odvetviach, no nikde nenaplnila normy. Určila si pracovať 5 hodín do dňa, v pohode, vyhoveli sme jej. Niekedy sa vypýtala skôr, aj v tom sme jej vyhoveli. Potom začala mať nároky na stravné lístky, ktoré sme ľuďom nedávali, keďže sme na to nemali. Ona však na tom trvala. Takisto sme si mysleli, že ona bude tá, čo nám to bude pomáhať viesť, ale opak bol pravdou.” Pani Marta priznala, že všetka táto pracovná činnosť bola založená na akomsi systéme “spolupracovníci” a nie typickej báze šéf/zamestnanec.

“Pani Janka uviedla, že sme ju bez jej vedomia nahlásili k nám do práce. Nie! Ona chcela pracovať pre nás, ale jej druh s tým nesúhlasil, keďže on sa nám tiež mailom vyhrážal, ohľadne jej výplat. Neviem, kde Pani Janka k sume 400 EUR prišla, keďže jej výplata bola vždy za 1 mesiac vypočítavaná na nejakých 235 EUR, čo dostávala, ak samozrejme robila.
Ona si vypýtala aj voľno, na ktoré nevieme, či mala nárok,” prezradila pani Marta.

“Druhá spolupracovníčka k nám nastupovala s tým, že sa budeme spolu rozbiehať. Bola s  tou situáciou, na základe ktorej sa v našom malom call centre pracovalo, oboznámená. Nakoniec si vypýtala 500 EUR, ale za celý mesiac urobila 1 zmluvu v hodnote 5 EUR. Ukradla nám z firmy telefón, ktorý nebol síce nový, ale náš. Vraj sme kúpili telefóny našim dcéram, toto ozaj neviem, ako môžme okomentovať. My sme si brali paušály na svoje meno pre firmu a telefóny sme mali staršie. Čo sa týka ešte nášho call centra, neviem prečo sa ozývajú až teraz, keď nás videli V siedmom nebi,” dodáva pani Marta. Tá si je, samozrejme, vedomá ich zrakového hendikepu, no i napriek tomu sa nechcú vzdať a túžia žiť život ako väčšina ostatných ľudí.

V relácii Siedmeho neba odznelo, že ich dcéry Niku a Kiku v škole šikanovali a spolužiaci sa im veľakrát posmievali. “Každý vedel, že tam bol problém. Deti nám do školy chodievali s plačom a nechuťou,” napísala nám Marta s tým, že vždy sa snažili vyjsť každému v ústrety, či v rámci práce alebo susedských vzťahov.

Prečítajte si tiež: Škandalózne Siedme nebo: Ako je TOTO možné, pýtajú sa nahnevane televízni diváci!

V komentároch na FB nemenovaná pani uviedla, že rodina bola minulý rok na dovolenke v Turecku. V relácii Siedmeho neba však tvrdili, že pri mori nikdy neboli. “My sme nikdy pri mori neboli. Minulý rok v lete, kedy sme mali byť údajne v Turecku, sme pracovali pre nemenovanú ZP, čo sa dá aj overiť,” bráni sa Marta.

Pani Marta smutne priznala, že takéto ohlasy na sociálnej sieti nečakala. Mohla by nad tým všetkým mávnuť rukou, no nie je jej ľahostajné, ako sa o nich ľudia vyjadrujú, aj keď nepoznajú názor druhej strany. Nedokáže pochopiť to, čo im ľudia môžu závidieť. Slepotu a chudobu?

Zdroj: Funmagazin.sk | Foto: Facebook, TV JOJ

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.