Stanú sa štátne nájomné byty skutočnosťou? Boris Kollár reaguje!

Dátum:

Nie je to tak dávno, čo Boris Kollár sľuboval, že chce pomôcť tisíckam slovenských rodín, pričom mal ambiciózny plán. Veľmi tvrdo obhajoval svoju víziu pred Richardom Sulíkom, ktorý upozornil, že stavanie štátnych nájomných bytov nie je ekonomicky podchytené.

Kollár mnohých Slovákov prekvapil, keď oznámil, že chce stavať 25-tisíc štátnych nájomných bytov ročne. Od jeho vyhlásenia uplynulo viac ako pol roka a zdá sa, že strana Sme rodina narazila na vážny problém. Je totiž nutné zmeniť stavebný zákon, ktorý by umožnil v kratšom čase získať všetky potrebné povolenia.

Na zmene legislatívy majú pracovať dva tímy na Ministerstve dopravy a výstavy SR, ako aj u podpredsedu vlády SR. ,,Na jeseň zmeníme legislatívu a môžeme začať konečne stavať štátne nájomné byty,“ presvedčivo povedal predseda parlamentu vo videu na sociálnej sieti.

Kde však štát zoberie toľko peňazí na hromadnú výstavbu ešte nie je celkom jasné. Podľa multiotecka sa využijú prostriedky z Európskej únie, z úspor sporiteľov v dôchodkových správcovských spoločnostiach a z peňazí, ktoré sú vyčlenené aj na boj so šírením ochorenia COVID-19. ,,Týmto spôsobom to vieme financovať a vieme to spustiť,“ oznámil Kollár.

Vízia Borisa Kollára

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Boris Kollar  |  Foto: YT/Európske Noviny, YT/SME  |  Video: Streamable.com

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...

ZOMREL slávny skladateľ veľkých hitov: TOTO zahlásil moderátor RTVS!

Len pred pár hodinami zarmútila fanúšikov smutná správa. Do...

ZLÉ správy pre Lipšica: Najvyšší súd rozhodol, že porušil…!

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa minulý rok obul do...

Matovič spôsobil štrajk miest a obcí: Môžu zatvoriť škôlky, školy a..!

Balík pomoci pre rodiny bol pred pár hodinami schválený...