Steve Jobs nebol len spoluzakľadateľom spoločnosti Apple, ale bol taktiež vizionárom, čo dokazujú jeho výroky vyslovené mnoho rokov pred tým, než sa stali skutočnosťou.

[sociallocker]

1. “Vyzváňací tón internetu bude všade. A čokoľvek, čo je všade, sa stáva zaujiímavým.” Tieto jeho slová pochádzajú z roku 1996. Tiež sa vám zdá, že to až podozrivo vystihuje rok 2016?

2. “Ľudia prestanú chodiť do mnohých obchodov a budú si kupovať veci cez internet.” Aj v tomto mal Jobs pravdu, aj napriek tomu, že v čase, kedy tieto slová vyslovil, bol Amazon len rozbiehajúci sa projekt predaja kníh.

3. “Internet bude jedným z tých faktorov, ktorému budú musieť čeliť podniky v najbližších desiatich rokoch.” Takto Jobs varoval spoločnosti,  ktoré pokiaľ nepôjdu s dobou, tak môžu ľahko zaniknúť.

4. “Trh osobných počítačov bude v temnom období najbližších 10 rokov.” Veta taktiež z roku 1996. V dnešnej dobe je Apple jediný výrobca počítačov, ktorý zaznamenáva stály rast predajov.

5. “Nič si nikde neukladám, skutočne. Používam e-mail a internet. Vďaka nim si nemusím spravovať úložisko. Môj obľúbený spôsob, ako si niečo pripomenúť, je poslať sám sebe e-mail. To je moje úložisko.” Týmito slovami naznačil príchod iCloudu alebo Google Drive, pomocou ktorých si môžete ukladať čokoľvek a kdekoľvek na svete na jedno miesto.

6. “O pár rokov strávia ľudia omnoho viac času pri počítačoch ako pri autách.” Toto Steve Jobs predpovedal už v roku 1983. Je to taktiež až podozrivo trefné, nemyslíte?

7. “Stratégia Apple je dostať neuveriteľne skvelý počítač do veľkosti knihy a uživatelia sa ho naučia používať za 20 minút.” Výrok, ktorý vznikol dávno pred tým, ako nastal rozmach klasických notebookov.

8. “Ľudia začínajú žiť v dobe informačného preťaženia a väčšina získava oveľa viac informácií, ako sú schopnú prijať.” Veta, ktorá taktiež až desivo presne vystihuje 21. storočie.

Zdroj: thinkapple.sk Foto: youtube.com [/sociallocker]