Steve Jobs

Steve Jobs nebol len spoluzakľadateľom spoločnosti Apple, ale bol taktiež vizionárom, čo dokazujú jeho výroky vyslovené mnoho rokov pred tým, než sa stali skutočnosťou.

1. “Vyzváňací tón internetu bude všade. A čokoľvek, čo je všade, sa stáva zaujiímavým.” Tieto jeho slová pochádzajú z roku 1996. Tiež sa vám zdá, že to až podozrivo vystihuje rok 2016?

2. “Ľudia prestanú chodiť do mnohých obchodov a budú si kupovať veci cez internet.” Aj v tomto mal Jobs pravdu, aj napriek tomu, že v čase, kedy tieto slová vyslovil, bol Amazon len rozbiehajúci sa projekt predaja kníh.

3. “Internet bude jedným z tých faktorov, ktorému budú musieť čeliť podniky v najbližších desiatich rokoch.” Takto Jobs varoval spoločnosti,  ktoré pokiaľ nepôjdu s dobou, tak môžu ľahko zaniknúť.

4. “Trh osobných počítačov bude v temnom období najbližších 10 rokov.” Veta taktiež z roku 1996. V dnešnej dobe je Apple jediný výrobca počítačov, ktorý zaznamenáva stály rast predajov.

5. “Nič si nikde neukladám, skutočne. Používam e-mail a internet. Vďaka nim si nemusím spravovať úložisko. Môj obľúbený spôsob, ako si niečo pripomenúť, je poslať sám sebe e-mail. To je moje úložisko.” Týmito slovami naznačil príchod iCloudu alebo Google Drive, pomocou ktorých si môžete ukladať čokoľvek a kdekoľvek na svete na jedno miesto.

6. “O pár rokov strávia ľudia omnoho viac času pri počítačoch ako pri autách.” Toto Steve Jobs predpovedal už v roku 1983. Je to taktiež až podozrivo trefné, nemyslíte?

7. “Stratégia Apple je dostať neuveriteľne skvelý počítač do veľkosti knihy a uživatelia sa ho naučia používať za 20 minút.” Výrok, ktorý vznikol dávno pred tým, ako nastal rozmach klasických notebookov.

8. “Ľudia začínajú žiť v dobe informačného preťaženia a väčšina získava oveľa viac informácií, ako sú schopnú prijať.” Veta, ktorá taktiež až desivo presne vystihuje 21. storočie.

Zdroj: thinkapple.sk Foto: youtube.com