Slovensko má momentálne najdrahší benzín aj naftu z krajín V4. Vodiči sú tak nútení čoraz viac zo svojho rozpočtu vyčleniť na pohonné hmoty. Mnohí šoféri sa však rozhodli riešiť kritickú situáciu tankovacími výletmi do zahraničia. Jedna zo susedných krajín pred pár hodinami oznámila, že to už viac nebude možné!

Mnohí Slováci v posledných mesiacoch nakupujú lacnejšie potraviny v susedných krajinách a najnovšie využívajú aj možnosť natankovať si za regulované ceny benzín či naftu. Niet sa čo diviť, keďže Maďarsko zastropovalo cenu pohonných hmôt na 480 forintov (1,24 eura) a Poľsko znížilo spotrebnú daň z 23 % na 8 %, v dôsledku čoho sa cena benzínu pohybuje okolo 6,55 zlotého (1,40 eur).

Maďarskej vláde sa však ,,tankovacia turistika“ zo strany cudzincov prestáva páčiť, keďže má ohrozovať bezpečnosť dodávok pohonných látok. „Zneužívajú situáciu, v ktorej je maďarská cena 480 forintov (1,24 eur) za liter oproti 700 až 900-forintovej cene v iných krajinách Európy,“ uviedol na tlačovke premiér Gergely Gulyás.

Predseda maďarského parlamentu zároveň oznámil, že vodiči áut so zahraničnými evidenčnými číslami nebudú od dnešného dňa (27. mája) môcť natankovať za regulované ceny. Budú tak môcť urobiť iba za trhové ceny, ktoré sú omnoho vyššie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Magyarország Kormánya  |  Foto: TV Markíza, Pixabay