NAKA v posledných dňoch intenzívne zasahuje v rôznych krajoch Slovenska, pričom súbežne prebieha niekoľko akcií. Cieľom vyšetrovateľov sú vysokopostavení funkcionári polície, členovia SIS aj Finančnej správy, pričom pred pár hodinami bol zadržaný aj jeden z najbohatších Slovákov Jaroslav Haščák.

Príslušníci národnej kriminálnej agentúry zasahovali včera (1. decembra) v poobedňajších hodinách v bratislavskom Digital Parku, kde zadržali jedného z partnerov finančnej skupiny PENTA Jaroslava Haščáka. Aj napriek tomu, že jeho meno sa v posledných rokoch niekoľkokrát objavilo v rôznych kauzách, polícia nemala dostatok dôkazov.

V posledných dňoch sa však situácia rýchlo zmenila a slovenský podnikateľ je obvinený z korupcie a prania špinavých peňazí. Nadšenie zo zatknutia 51-ročného finančníka má, okrem iného, aj koaličná strana SaS. Je totiž presvedčená, že práve tento muž je symbolom korupcie a bielych golierov, ktoré mali vplyv na 12-ročnú vládu strany Smer-SD.

SaS-ka je zároveň presvedčená, že je otázkou času, kedy si NAKA príde aj po šéfa smerákov. ,,Jaroslav Haščák sa pohŕdavo usmieval do televízie a povýšenecky dokazoval, ako mu nikto nič nemôže. Jeho naivita a evidentne aj trestná činnosť ho však dobehli. Na rade je tak opäť raz Robert Fico, na ktorého možno ukáže aj sám Haščák, keď si pospomína, ako spolu pili kolu,“ uvádza sa na oficiálnej facebookovej stránke strany.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Sloboda a Solidarita  |  Foto: YT/SME, FB/Sloboda a Solidarita