Na strednej škole v Bellaire v americkom štáte Texas došlo v utorok popoludní k streľbe. Páchateľ zasiahol jedného zo študentov, ktorý zraneniam po prevoze do nemocnice podľahol.

V okolí Bellaire High School v americkom štáte Texas došlo v utorok k nebezpečnej streľbe. Neznámy páchateľ zasiahol zbraňou jedného z tamojších študentov strednej školy, ktorý bol okamžite prevezený do nemocnice.

Krátko na to, bohužiaľ, svojim zraneniam podľahol. Podľa informácií The New York Times polícia dolapila strelca a ďalšiu osobu a v súčasnosti sú zadržaní. K streľbe malo prísť krátko po vyučovaní, keď všetci opúšťajú svoje triedy. “Je to neskutočne šokujúce pre komunity ako je tá naša. Užívame si bezpečnosť bývania. Sme veľmi rodinne orientovaní,” dodáva zhrozený starosta mesta Andrew S. Friedberg.

Nateraz nie sú známe podrobnosti streľby ako ani skutočnosť, či bola cielená na konkrétneho študenta. Vedenie školy vydalo krátko po incidente vyjadrenie, v ktorom všetkých ubezpečuje, že v najbližšom období sa bude v okolí školy pohybovať zvýšené množstvo hliadok a dozoru, ktorý bude dohliadať na bezpečnosť a pokoj.

https://twitter.com/abasseyisd/status/1217229454583521287

Zdroj: nytimes.com │ Foto: Twitter, YouTube/KHOU 11