V sobotu v noci, krátko po 22.00 h, bolo na slovenských cestách mimoriadne rušno. Na 49 kilometri diaľnice D1 v smere do Bratislavy spozorovala hliadka Diaľničného oddelenia PZ v Trnave dve motorové vozidlá idúce v strednom jazdnom pruhu.

Diaľničná polícia vyzvala pomocou výstražného svetelného zariadenia vodičov vozidiel zn. Škoda Rapid a Škoda Octavia combi, aby ju nasledovali na odpočívadlo Čataj. Šofér Octavie však na výzvu nereagoval a v jazde pokračoval v smere do Bratislavy, pričom hliadka sa ho opakovane pokúšala zastaviť.

Na úrovni odbočky z diaľnice D1 na Zlaté piesky vodič s vozidlom prudko odbočil v smere na Cestu na Senec, ďalej na Túhovskú ulicu a bezohľadnou jazdou v rýchlosti viac ako 120 km/h ohrozoval iných účastníkov cestnej premávky. Na Staviteľskej ulici použili muži zákona mimo obytnej zóny v zmysle ustanovení zákona služobnú zbraň a do vzduchu vystrelili niekoľko varovných výstrelov. Vzhľadom na ignoráciu unikajúceho vodiča polícia zasiahla zadné koleso automobilu, čo však unikajúcemu nezabránilo pokračovať v ceste ďalej.

V mimoriadne nebezpečnej jazde vodič pokračoval až na Miletičovu ulicu, kde došlo
k nárazu vozidla do vyvýšeného obrubníka a následnému poškodeniu pneumatiky, čím sa
vozidlo stalo nepojazdným. Vodič bol hliadkou obmedzený na osobnej slobode. K zraneniu
osôb v súvislosti s predmetnou udalosťou nedošlo. Lustráciou bolo následne preukázané, že
41-ročný Milan H. z Bratislavy má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 60 mesiacov. Obvinený bol následne umiestnený v cele policajného zaistenia, vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní. V prípade preukázania viny je možné v súlade so zákonom uložiť trest odňatia slobody až na dva roky.

Zdroj: Polícia SR