Jeho meno rozhodne nie je nijak hviezdne. Ten, kto nie je veľkým fanúšikom a nemá vo svete futbalu prehľad, o ňom ani nevie. Avšak guinejský utočník je aktuálne v TOP forme a v zime by sa mohol sťahovať za lepším.

27-ročný Serhou Guirassy hrá už cca desaťročie v popredných futbalových krajinách, no či už v nemeckej Bundeslige alebo francúzskej Ligue 1 nikdy neprekročil svoj tieň. Strieľal sotva pár gólov ročne.

V sezóne 2019-20 sa presadil v drese Amiens deväť krát a po tom, ako tento klub vypadol do druhej ligy, ho kúpil Stade Rennes. Tam za dva roky strelil devätnásť gólov, no nijak neuchvátil a tak ho klub v lete 2022 nechal ísť na hosťovanie s opciou do Stuttgartu. V Bundeslige strelil jedenásť gólov a za 9 miliónov eur ho napokon tento celok i odkúpil.

Aktuálne má však životnú formu, veď v štrnástich dueloch strelil už sedemnásť gólov. Len Harry Kane z Bayernu ich nastrieľal viac. Ale je rozdiel hrať za Bayern a Stuttgart, navyše, ťažko porovnávať dlhoročnú hviezdu a najlepšieho strelca histórie anglickej reprezentácie a nenápadného Guinejca.

Ten má však v zmluve výkupnú klauzulu 17,5 milióna eur, čo na dnešné pomery nejaký veľký peniaz na futbalovom trhu nie je. Aj preto sa očakáva, že nejaké popredné kluby, ktoré majú v ofenzíve problém, sa pokúsia vyplatením klauzuly obísť jednania s klubom.

Zdroj | Foto: Twitter/Fabrizio Romano