Dvadsaťjedenročnú Terezu, pochádzajúcu z Uherského Hradiště zadržali na medzinárodnom letisku v pakistanskom meste Láhaur, keď sa snažila previesť obrovské množstvo drogy do Abú Zabí.  

Hoci sa mladej blondíne podarilo bezproblémovo prejsť cez dve letiskové kontroly, do lietadla sa už nedostala, keďže sa jej zmocnili policajní príslušníci. Tí ju po prekvapivom objave v jej batožine okamžite zatkli a začali vypočúvať. Tereza najprv popierala, že by niečo pašovala, no neskôr svoju výpoveď zmenila a tvrdila, že si niesla iba darčeky od priateľov a o tom, že sa tam nachádza heroín vôbec netušila.

V Českej republike vyvolala táto nešťastná udalosť  obrovský škandál, ktorý takmer zatienil aj prebiehajúce prezidentské voľby. Ako sa však ukázalo, krásna blondína nebola až tak nevinná. Hoci v minulosti navštevovala cirkevnú školu, už nejakú dobu pracovala v eskortnej agentúre a vraj sa živila najstarším remeslom. Či sú však tieto informácie pravdivé, alebo ide len o nafúknutie bubliny, ktorá okolo Terezy vznikla, ukáže až čas a vyšetrovanie.

Mladej dievčine však kvôli tejto nerozvážnosti hrozí až trest smrti alebo dlhodobý pobyt za mrežami v arabských krajinách. A veru to nie je med lízať. Samozrejme, vždy je tu aj možnosť, že to mladému a naivnému dievčaťu postrčili a ona sa stala iba obeťou tejto nekalej praktiky. Každopádne, dokázať svoju prípadnú nevinu, nebude vôbec jednoduché.

Špecializovaný súd už spravil prvé významné rozhodnutie a tým jej nariadil 14-dňovú vyšetrovaciu väzbu. Túto dôležitú informáciu priniesli české médiá s odvolaním sa na pakistanský internetový server Customs Today.

Zdroj: blesk.cz, Customs Today | Foto: Facebook, Pixabay