Mladý Dominik, ktorý ešte nedávno aktívne hrával florbal, skončil nečakane v nemocnici. Bojuje totiž s akútnou leukémiou a od dobrovoľníkov potrebuje súrne krv tejto skupiny!

Dominik bol energický chlapec, ktorý hrával aktívne a úspešne florbal. Všetko sa však zmenilo potom, ako mu bola náhle diagnostikovaná akútna leukémia. Nebezpečná diagnóza si vyžaduje rýchle jednanie, a preto sa športový klub FBK Nižná obracia na verejnosť s prosbou o pomoc.

Všetci dobrovoľníci, ktorí majú krv 0 Rh+, môžu mladému chlapcovi darovať krv a pomôcť mu tak zachrániť život. Urobiť tak môžu na ktorejkoľvek transfúznej stanici na Slovensku s odvolaním na meno pacienta – Dominik Pallo z Trstenej, nemocnica Banská Bystrica: „Dominik leží v banskobystrickej nemocnici a bola mu diagnostikovaná akútna leukémia. 
Všetci z nás, ktorým v žilách koluje krv skupiny 0+, sa spolu vyberieme do nemocnice a spravíme aspoň to málo, čo môžeme. Prosíme ale o pomoc tiež všetkých ostatných, ktorí môžu pomôcť a darovať krv skupiny 0+ v ktorejkoľvek transfúznej stanici na Slovensku s odvolávkou na meno pacienta – Dominik Pallo z Trstenej, nemocnica Banská Bystrica,“ píše športový klub. 

Za Dominika sa dokonca na sociálnych sieťach prihovára aj nasledovanejšia dvojica slovenského šoubiznisu. Jasmina spolu s Rytmusom, ale aj ďalšími celebritami, prosia svojich fanúšikov o darovanie krvi a pomoc mladému športovcovi.

Dominik potrebuje súrne krv skupiny 0 Rh+
O pomoc prosí aj Jasmina s Rytmusom

Zdroj: Facebook/FBK Nižná | Foto: Instagram, Pixabay