Rodičia malej Emanuelky, ktorá sa narodila len pred pár dňami prosia dobrých ľudí o pomoc. Ich malá dcérka je vo veľmi vážnom stave, ktorý sa môže hocikedy výrazne zmeniť, preto sa rozhodli osloviť aj neznámych ľudí. 

 

Sociálnou sieťou začala v týchto dňoch kolovať prosba o pomoc za záchranu len nedávno narodeného dievčatka. Emanuela prišla na svet 18. januára 2018, no už jej prvé dni života sú naozaj kritické. Narodila sa s vrodenou poruchou srdiečka – bez priehradky, pričom sa táto diagnóza oficiálne volá jednokomorová porucha. Keďže jej túto komplikáciu zistili už počas tehotenstva, rodičia boli dopredu pripravení na to, že ich dcérka bude potrebovať sériu operácií, ktoré rozhodnú o tom, či bude vedieť žiť ďalej.

Už po pár dňoch od narodenia absolvovala prvú operáciu v Detskom kardiocentre na Kramároch. Zákrok síce prebehol dobre, no nastali vážne komplikácie, pre ktoré musela byť Emanuelka pripojená na prístroje, ktoré jej zaručovali mimotelový krvný obeh. Na to, aby však dokázala prežiť potrebuje krv, ktorá jej pomôže srdiečko udržať pri živote. Keďže má dievčatko zriedkavejšiu krvnú skupinu A Rh negatív, rodina ihneď začala šíriť prosbu o darovanie krvi pre ich dcérku. Dievčatko je momentálne vďaka darcom, medzi ktorými sú aj neznámi ľudia mimo kritického stavu. Svoj boj o život ale malá bojovníčka stále nevyhrala a preto je pre ňu táto vzácna tekutina nesmierne dôležitá. Rodina prosí ľudí, ktorí by boli ochotní pomôcť darovaním vhodnej krvi, aby tak urobili v hociktorej nemocnici na Slovensku, stačí ak nahlásia meno Emanuela Stanová.

Síce je pacientka momentálne z najhoršieho vonku, no stále ju čaká ťažký a dlhý boj, v ktorom ju podporuje najmä rodina a priatelia. Odhodlaní rodičia, ktorí vedeli, že ich po pôrode čakajú najťažšie chvíle v živote sa jej ale nevzdali a veria, že vďaka modlitbám a pomoci ľudí nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí sa jej podarí prežiť. Otec Emanuelky takto verejne ďakuje všetkým ľudom, ktorí im v týchto zlých časoch pomáhajú a darujú krv.

,,Sme veľmi vďační všetkým, ktorí darovali krv, ktorí sa zaujímajú o jej stav a želajú jej rýchle zotavenie. Dúfame a veríme, že vďaka tejto širokej podpore to zvládne. Emanuela momentálne funguje bez krvnej transfúzie, ale aj vzhľadom na jej situáciu sme si uvedomili, aké dôležité je, aby ľudia, ktorí môžu, darovali svoju krv – kedykoľvek je to len možné. V DKC ale aj na celých Kramároch, či v iných slovenských nemocniciach ležia desiatky detí a stovky ľudí, ktorí potrebujú darovanú krv na záchranu svojho života a obnovu svojho zdravia,” uviedol otec dievčatka pre Hitky.sk.

Zdroj / Foto: Hitky, PS