Speváčka Marika Gombitová, ktorá je už roky kvôli autonehode pripútaná k invalidnému vozíku, žije v jednej z bytoviek bratislavskej Petržalky. Mohlo by sa zdať, že pre jej susedov bude cťou bývať vedľa speváčky s nezameniteľným hlasom, pravda je však úplne iná!

Marika vlastní od roka 2012 dvoch psov. Bišóny chodia stále s ňou, dokonca dostala povolenie vziať ich do Slovenského národného divadla, keď vstupovala do Siene slávy v ankete Osobnosť televíznej obrazovky.

Psíkovia dostali mená Láska a Šťastie (Lucky), ale v poslednom čase začali vadiť jej susedom. Podľa jedného z nich im chýbajú poriadne prechádzky, preto neustále štekajú a znervózňujú tým iných psov v dome. Kvôli sporu medzi speváčkou a jej susedmi bola bytová schôdza, na ktorej správca apeloval na vlastníkov bytov, aby dodržiavali domový poriadok. Podľa neho šlo o nového psa v dome, ktorý nebol zvyknutý na ostatných a bolo potrebné ho povodiť po chodbe, aby si medzi sebou psy zvykli.

Marika však údajne o probléme so psami nevedela, keďže nie je majiteľkou bytu a nikto ju o tom neinformoval. Vlastníkom bytu je firma jej kamaráta, podnikateľa Júliusa Hrona, od ktorého má právo doživotného užívania bytu. Ten ho prerobil na účely hendikepovaného človeka, no počas toho so psami nepočítal.

To, že psy by potrebovali viac pohybu, si myslia viacerí Marikini susedia. “Úplný pokoj ešte v dome nie je. Uvidíme, ako sa to vyvinie,” vraví jeden z nich.

Gombitovej manažérka Andrea Pakesová síce najprv problémy v bytovom dome odmietala, neskôr však priznala, že štekot Marikiných psov skutočne susedom prekáža. Podľa nej je však normálne, že psy štekajú, keď sa stretnú s inými psami. “Máme dokonca ultrazvukové zariadenie, ktoré pes počuje a okamžite prestane štekať. Chodili do špeciálnej výcvikovej školy,” dodala.

Zdroj: pluska.sk | Foto: facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.