Hygienici v susednej krajine v posledných týždňoch zaznamenali rastúci počet infikovaných pacientov, ktorí museli byť v dôsledku zdravotných problémov hospitalizovaní. Úrady už pritom evidujú jednu obeť, ktorá mala ešte pred nakazením oslabenú imunitu.

Hygienici v poľskom meste Rzešov zaznamenali v posledných týždňoch viac ako 70 prípadov legionelly. Niektorí z nakazených sú momentálne na jednotke intenzívnej starostlivosti. ,,Žiaľ, jedna osoba zomrela na legionelózu. Bol to pacient, ktorý mal aj iné ochorenia.. Mal silne oslabenú imunitu,“ uviedol hovorca Univerzitnej nemocnice Andrzej Sroka pre TVN24.pl.

Zamestnanci hygienických úradov už odobrali vzorky vody z rôznych miest. Taktiež bol zvolaný krízový štáb, ktorý nariadil častejšie dezinfikovanie verejného vodovodu. Z preventívnych dôvodov boli vypnuté všetky fontány, osviežovače i pitné fontánky nachádzajúce sa na verejných miestach.

Členovia štábu boli nútení zrušiť multimediálnu prehliadku fontán, ktorá je jednou z najväčších v Poľsku. Baktérie legionely sa totiž nachádzajú vo vode alebo vo vlhkej pôde. Môžu sa prenášať klimatizáciou, rozprašovačmi či vo fontánach. Ľudia sa nakazia hlavne vdýchnutím kontaminovaného aerosólu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TVN24  |  Foto: Unpslash, Twitter